inicjatywa uchwałodawcza i konsultacje z mieszkańcami

realizacja obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej

W 2023 r. nie wpłynęło żadne zgłoszenie utworzenia Komitetu inicjatywy uchwałodawczej dotyczące inicjatywy podjęcia nowej uchwały lub zmiany obecnie obowiązującej uchwały.

konsultacje z mieszkańcami

W 2023 r. w trybie uchwały nr XXXI/347/21 Rady Gminy Suchy Las z dnia 25 marca 2021 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Suchy Las dwukrotnie odbyły się konsultacje społeczne.

W lutym 2023 r. odbyły się konsultacje społeczne dotyczycące zagospodarowania terenów objętych aktualnie miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w Złotkowie, w rejonie węzła komunikacyjnego „Złotkowo”. Konsultacje te odbyły się w dniach od 1 lutego do 21 lutego 2023 r. Głównym celem konsultacji było poznanie opinii i uwag mieszkańców w sprawie zagospodarowania terenów w obrębie węzła komunikacyjnego „Złotkowo” oraz zebranie propozycji i wniosków interesariuszy do planu miejscowego, dotyczących najbardziej akceptowalnych społecznie rozwiązań urbanistycznych i komunikacyjnych dla konsultowanego terenu. Konsultacje przeprowadzono w następujących 5 formach: osobiste stawiennictwo w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Gminy Suchy Las; telefonicznej; za pośrednictwem poczty tradycyjnej; za pośrednictwem poczty elektronicznej; poprzez wypełnienie badania ankietowego (stacjonarnie lub on-line). Do punktu konsultacyjnego przybyła 1 osoba, za pośrednictwem poczty elektronicznej wpłynęło 18 opinii i uwag (wszyscy biorący udział w tej formie konsultacji otrzymali odpowiedzi), natomiast 56 osób wzięło udział w badaniu ankietowym poprzez formularz internetowy odpowiadając na 5 pytań.Link do protokołu z konsultacji:

W maju 2023 r. odbyły się konsultacje ws. projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Suchy Las w zakresie dotyczącym zmiany zapisów kierunków zagospodarowania przestrzennego. Konsultacje przeprowadzono w dniach od 10 maja do 24 maja 2023 r. Zasadniczym celem konsultacji było poznanie opinii mieszkańców w sprawie projektu zmiany Studium. Konsultacje zostały zrealizowane z wykorzystaniem 5 form uczestnictwa: punkt konsultacyjny w Urzędzie Gminy Suchy Las; kontakt telefoniczny; kontakt mailowy; korespondencja tradycyjna (listowna); spotkanie konsultacyjne. Do punktu konsultacyjnego przybyło 13 osób, za pośrednictwem poczty elektronicznej wpłynęło 25 wiadomości od osób fizycznych i prawnych, do Urzędu Gminy wpłynęło 19 wniosków złożonych w tradycyjnej formie pisemnej. Spotkanie konsultacyjne odbyło się w dniu 22 maja 2023 r. w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las i wzięło w nim udział ponad 50 osób. Link do protokołu z konsultacji:

Informacje o przeprowadzanych konsultacjach społecznych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Suchy Las pod linkiem:

Ponadto w 2023 r. przeprowadzano partycypacje społeczne (wyłożenie z dyskusją publiczną) na podstawie przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz przepisów dot. udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko. W 2023 r. przeprowadzono 12 ustawowych wyłożeń z dyskusją publiczną, z czego 3 rozpoczęły się w grudniu 2023 r. i zakończyły w styczniu 2024 r., wszystkie dotyczyły zapisów w projektach miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

Więcej na stronie Gminy: Konsultacje społeczne.